Pomoc

Pomoc – FAQ

Właśnie znajdujesz się w zbiorze najczęściej zadawanych pytań przez Blogowiczów oraz odpowiedzi na wszystkie z nich.

Spis pytań:

1. Dlaczego na moim blogu jest tyle reklam?
2. Jak zmienić szablon?
3. Jak wstawiać multimedia?
4. Gdzie zgłaszać problemy techniczne?
5. Czy mogę wstawić na bloga własną reklamę, np. Google AdSense?
6. Co to jest HTML?
7. Dlaczego nie widzę zmian na swoim Blogu? Przecież dodalem/am notkę!
8. Zgubiłem/am hasło do swojego Bloga, jak je odzyskać?
9. Jak skasować Bloga?
10. Dlaczego nie działa mój Arkusz styli?
11. Co to jest RSS?
12. Skąd wziąć czytnik RSS?
13. Jak korzystać z kanałów RSS Blogx.pl?

1. Dlaczego na moim Blogu jest tyle reklam?
Serwis Blogx.pl oferując Wam możliwość założenia darmowych blogów ponosi pewne koszty, więc w celu uniknięcia wprowadzenia płatności, zamieszczamy reklamy. Staramy się jednak, aby były one jak najmniej inwazyjne i nie przeszkadzały w przeglądaniu zawartości blogów.

2. Jak zmienić szablon?
Możesz wybrać gotowy szablon w zakładce „Wygląd” w panelu administracyjnym i dostosować go do swoich potrzeb. Jeżeli jednak żaden spośród gotowych szablonów Ci nie odpowiada, możesz wyszukać taki, który spełnia Twoje wymagania na stronie http://wordpress.org/extend/themes, a następnie skontaktuj się z administracją pod adresem blogx@maxserwer.com i podaj nazwę wybranego szablonu. Dołożymy wszelkich starań, aby w jak najszybszym czasie dodać go do listy dostępnych w panelu.

3. Jak wstawiać multimedia?

Żeby wstawić zdjęcie, użyj ikony znajdującej się nad edytorem i następnie wgraj obrazek z komputera, użyj adresu URL, jeżeli znajduje się on na innej stronie lub wybierz z biblioteki mediów obrazek wgrany wcześniej.

W celu dodania filmu, użyj ikony , pliku dźwiękowego – ikony i innych plików – ikony

Żeby wstawić film z serwisu YouTube, użyj ikony znajdującej się na górnym pasku edytora

4. Gdzie zgłaszać problemy techniczne?
Wszelkie problemy związane z funkcjonowaniem serwisu należy zgłaszać na adres blogx@maxserwer.com.

5. Czy mogę wstawić na bloga własną reklamę, np. Google AdSense?
Tak. Do tego celu możesz wykorzystać widget „Tekst”, w którym umieszczasz kod reklamy.
W ten sam sposób możesz wstawić na swojego bloga inne skrypty i fragmenty kodu HTML jak: liczniki, obrazki, okienka Facebooka i inne gadżety.

6. Co to jest HTML?
HTML – jest językiem w którym przeglądarka interpretuje strony internetowe. To właśnie w HTMLu pisze się strony internetowe. Twój Blog również jest napisany w języku HTML. Kod HTML możesz zobaczyć zmieniając edytując swój szablon. Radzimy jednak tego nie robić zanim nie zaznajomisz się ze składnią tego języka. Tutaj znajdziesz dobry kurs HTML: Kurs HTML.

7. Dlaczego nie widzę zmian na swoim Blogu? Przecież dodalem/am notkę!
Zmiany nie są prawdopodobnie widoczne, ponieważ nie odświeżyłeś Bloga lub załadowała się jej starsza wersja. Aby odświeżyć Bloga wciśnij przycisk F5 podczas jego przeglądania. Jeżeli nadal nie ładuje się notka spróbuj wcisnąć przycisk CTRL trzymaj go i naciśnij dodatkowo klasiz F5. Teraz powinien załadować się aktualny Blog.

8. Zgubiłem/am hasło do swojego Bloga, jak je odzyskać?
Jeżeli zgubiłeś/aś hasło do swojego Bloga, skorzystaj z funkcji przypominania hasła dostępnej przy formularzu logowania. Hasło zostanie wysłane na adres email podany przy rejestracji

9. Jak skasować Bloga?
Na chwilę obecną nie usuwamy Waszych blogów. Jeżeli nie chcesz już posiadać bloga to po prostu przestań na nim pisać. A może za kilka la miło będzie przeczytać swój pamiętnik? 😉

10. Dlaczego nie działa mój Arkusz styli?
Jeżeli zdefiniowałeś/aś w Arkuszu styli swoje style i chcesz ich używać w szablonie musisz między tagi <head> ... </head> wstawić następujący fragment kodu:

<link rel="stylesheet" href="css/styl.php" type="text/css">

Od tego momentu możesz normalnie używać styli zdefiniowanych w swoim Arkuszu styli.

11. Co to jest RSS?
RSS (Really Simple Syndication) jest sposobem przekazywania zawartości stron WWW. Wiadomości RSS są dostarczane w postaci tytułów i nagłówków, dzieki czemu możesz szybko dowiedzieć się (bez zbędnych reklam i gąszczu linków) jaka informacja będzie Cię naprawdę interesowała. Do czytania kanałów RSS, służą specjalne programy zwane czytnikami RSS, które są bardzo podobne do programów pocztowych.

12. Skąd wziąć czytnik RSS?
Czytniki RSS możesz ściągnąć m.in. ze strony dobreprogramy.pl. Wiele czytników jest również zintegrowanych z programami pocztowymi i przeglądarkami np. Mozilla Firefox, więc możesz już posiadać takowy w swoim komputerze.

13. Jak korzystać z kanałów RSS Blogx.pl
Aby zasubskrybować wiadomości RSS bloga, który Cię interesuje wpisz do swojego czytnika RSS nastepujący adres kanału: http://nazwa_bloga.blogx.pl/feed – gdzie „nazwa_bloga” to oczywiście dowolna nazwa bloga w naszym serwisie. W kanale będziesz widział ostatnie 5 wiadomości autora bloga.